Bir aile şirketi olan Viessmann Grubu uluslararası öncü ısıtma, sanayi ve soğutma tekniği sistemleri üreticilerinden biridir. 1917 yılında kurulan Viessmann, 12.000 çalışana ve 2016 yılı itibariyle 2,25 milyar avro yıllık ciroya sahiptir.

Viessmann 11 ülkede bulunan üretim şirketleri, 74 ülkedeki satış şirketleri ve temsilcilikleri ve tüm dünyaya yayılmış olan 120 satış temsilciliği ile uluslararası bir şirkettir. Cironun %54’ü Almanya dışındaki satışlardandır.

 

Sürdürülebilirlik

Bir aile şirketi olan Viessmann sorumluluk sahibi ve sürdürülebilir bir çalışma biçimine önem verir; sürdürebilirlik öğesi şirket ilkelerine sıkı sıkıya bağlıdır. Viessmann için sürdürülebilirlik, günümüzün gereksinimlerini yerine getirirken gelecek nesillerin yaşamlarına zarar vermeden ekonomik, ekolojik ve sosyal sorumlulukların tüm şirketçe yerine getirilmesini sağlamaktır.

Viessmann ısı tekniği sektöründe çevre dostu ve teknolojik standartların belirleyicisi bir oyuncudur, uzun yıllardan beri zararlı madde emisyonu düşük ve yüksek enerji tasarrufu sağlayan sıvı ve gaz yakıtlı sistemler ile güneş enerjisi sistemleri, katı yakıtlı ısıtma sistemleri ve ısı pompaları gibi ürünler sunmaktadır. Viessmann tarafından geliştirilen çoğu ürün ısı tekniğinin kilometre taşları olarak kabul edilirler:

 

Viessmann’ın eksiksiz ürün programı

Viessmann eksiksiz ürün programı tüm uygulama alanları ve enerji kaynakları için 1,5 ile 120.000 kW arasında kapasitelerde verimli sistemlere sahip özel çözümler sunmaktadır. Bunlar ayrıca 1,9 ile 150 kW arasında duvar tipi yoğuşmalı cihazları, 1,9 ile 6.000 kW arasında yer tipi yoğuşmalı sistemleri ve 1,0 ile 530 kWel ya da 5,3 ile 660 kWth arasında kojenerasyon ünitelerini kapsamaktadır.

Yenilenebilir enerji sistemleri; güneş enerjisi sistemlerini, 4 kW ile 50 MW arasında katı yakıtlı kazanları, 1,7 ile 2.000 kW arasında ısı pompalarını ve fotovoltaik sistemlerini kapsar.

Bölgesel ısıtma sistemleri için de Viessmann her şeyi tek elden sunar – ilk fizibilite incelemeleri ve detay planlamalarından, biyogaz üniteleri, ısı üreticileri, kojenerasyon üniteleri, toprak ısı boruları ve konut aktarım istasyonları gibi tüm gerekli komponentlerin teslimatından, yapım ve işletime almaya kadar.

Sıcaklık kontrollü mekanlar, yüksek performanslı soğutma hücreleri ve üniteleri, perakende gıda sektörü için soğuk hava çözümlerinde kapsamlı bir ürün yelpazesi ve ayrıca aksesuar ve hizmetlerle Viessmann Grubu, soğutma tekniği alanını da kaplamaktadır.

 

Eksiksiz ürün ve hizmetler

Sunulan eksiksiz ürün programı için Viessmann satış sonrasında da etkin bir şekilde hizmet vermektedir. Viessmann Akademisi, iklimlendirme firmalarına, projecilere, mimarlara, inşaat şirketlerine ve kendi çalışanlarına kapsamlı eğitim ve ileri düzeyde öğrenim programları sunmaktadır. Bu sayede şirket, geliştirilen yeni teknolojilerden yenilenebilir enerji sistemlerine kadar çok geniş bir alanda partnerlerinin eğitim taleplerine yanıt vermektedir. Dünya çapında Viessmann Akademisi tarafından verilen eğitimlere her yıl 92.000 uzman katılmaktadır.

Viessmann tarafından sunulan hizmetlere ayrıca teknik servis yardım uygulaması, reklam ve satış destek aksiyonları ile internet üzerinden 24 saat erişilebilen kullanıcı dostu bir bilgi ve sipariş sistemi de dahildir.

 

Edirne Viessmann Yetkili Teknik Servisi, Balkan Teknik, Edirne Vissmann Kombi Servisi, Edirne Vissmann Klima Servisi, Edirne Vissmann Kazan Servisi, Edirne Vissmann Isı Pompası Servisi, Edirne Vissmann Boyler Servisi, Edirne Vissmann Vrf Servisi, Enez Viessmann Yetkili Teknik Servisi, Enez Vissmann Kombi Servisi, Enez Vissmann Klima Servisi, Enez Vissmann Kazan Servisi, Enez Vissmann Isı Pompası Servisi, Enez Vissmann Boyler Servisi, Enez Vissmann Vrf Servisi, Havsa Viessmann Yetkili Teknik Servisi, Havsa Vissmann Kombi Servisi, Havsa Vissmann Klima Servisi, Havsa Vissmann Kazan Servisi, Havsa Vissmann Isı Pompası Servisi, Havsa Vissmann Boyler Servisi, Havsa Vissmann Vrf Servisi, İpsala Viessmann Yetkili Teknik Servisi, İpsala Vissmann Kombi Servisi, İpsala Vissmann Klima Servisi, İpsala Vissmann Kazan Servisi, İpsala Vissmann Isı Pompası Servisi, İpsala Vissmann Boyler Servisi, İpsala Vissmann Vrf Servisi, Keşan Viessmann Yetkili Teknik Servisi, Keşan Vissmann Kombi Servisi, Keşan Vissmann Klima Servisi, Keşan Vissmann Kazan Servisi, Keşan Vissmann Isı Pompası Servisi, Keşan Vissmann Boyler Servisi, Keşan Vissmann Vrf Servisi, Keşan Viessmann Yetkili Teknik Servisi, Keşan Vissmann Kombi Servisi, Keşan Vissmann Klima Servisi, Keşan Vissmann Kazan Servisi, Keşan Vissmann Isı Pompası Servisi, Keşan Vissmann Boyler Servisi, Keşan Vissmann Vrf Servisi, Lalapaşa Viessmann Yetkili Teknik Servisi, Lalapaşa Vissmann Kombi Servisi, Lalapaşa Vissmann Klima Servisi, Lalapaşa Vissmann Kazan Servisi, Lalapaşa Vissmann Isı Pompası Servisi, Lalapaşa Vissmann Boyler Servisi, Lalapaşa Vissmann Vrf Servisi, Meriç Viessmann Yetkili Teknik Servisi, Meriç Vissmann Kombi Servisi, Meriç Vissmann Klima Servisi, Meriç Vissmann Kazan Servisi, Meriç Vissmann Isı Pompası Servisi, Meriç Vissmann Boyler Servisi, Meriç Vissmann Vrf Servisi, Süloğlu Viessmann Yetkili Teknik Servisi, Süloğlu Vissmann Kombi Servisi, Süloğlu Vissmann Klima Servisi, Süloğlu Vissmann Kazan Servisi, Süloğlu Vissmann Isı Pompası Servisi, Süloğlu Vissmann Boyler Servisi, Süloğlu Vissmann Vrf Servisi, Uzunköprü Viessmann Yetkili Teknik Servisi, Uzunköprü Vissmann Kombi Servisi, Uzunköprü Vissmann Klima Servisi, Uzunköprü Vissmann Kazan Servisi, Uzunköprü Vissmann Isı Pompası Servisi, Uzunköprü Vissmann Boyler Servisi, Uzunköprü Vissmann Vrf Servisi,